O webu a autorovi

Web, respektive blog cestovnizapisnik.cz vznikl na přelomu let 2018/2019 jako místo, kde bych rád zaznamenával některé své turistické cesty. Články jsou většinou psané jako shrnutí informací z místa pobytu, tudíž doufám, že případným čtenářům zjednoduší přípravu na vlastní výlet. Všechny texty a fotky jsou mé autorské dílo, pokud není uvedeno jinak.

O autorovi

Jerash, Jordánsko

Jmenuji se Petr Hůla, toho času 30+ let. Živím se jako softwarový inženýr. Díky práci jsem měl šanci poznat a procestovat Gruzii, ale cestování je už vlastně desítky let mým koníčkem. Preferuji výlety za poznáním místní historie a přírody. Aktivní turistika s batůžkem na zádech. Náklady na cestování se většinou snažím redukovat na přijatelné minimum, ale rozhodně nešetřím na vstupech do muzeí a prohlídkách lokálních zajímavostí. Kromě počítačů se totiž poznání historie stalo mým druhým velkým koníčkem.

Nepohrdnu ani jakoukoliv cestou po vlasti. Rád poznám zajímavosti měst našich sousedů (Německo, Rakousko, Polsko). Nelákají mě velké civilizace a destinace typu USA, Japonsko. Mám rád méně rozvinuté destinace s cizokrajnou kulturou a dávnověkou historií.

tripadvisor
Mapka cest z tripadvisoru k 2.11.19

Moje profily

Cestujlevne.com

Youtube.com

Tripadvisor